FRI FRAGT FRA 1000 DKK // LEVERING TIL PAKKESHOP 40 DKK // LEVERING MED OMDELING 70 DKK ● B2B LOGIN
One Step Micellar Water er en alt-i-én rens, der fjerner makeup og urenheder fra ansigt, øjne og læber – uden behov for at skylle efter. De aktive miceller tiltrækker snavs og overskydende olie som en magnet og efterlader huden ren, blød og forfrisket. Den lette, vandbaserede formel er ideel til både normal og sensitiv hud, og giver en følelse af friskhed uden udtørring.
Formlen er beriget med Aloe Vera, som tilfører fugt og hjælper med at genoprette hudens naturlige balance. Udtræk af rose, kamille og hibiscus virker beroligende og styrkende, hvilket gør den perfekt som daglig rens – selv til sarte øjenområder. Micellar Water kombinerer effektiv rens med pleje og komfort i én enkel løsning.
Denne micellar vand er ideel som første trin i både morgen- og aftenrutinen. Den forbereder huden til efterfølgende pleje og forbedrer absorptionen af toners og cremer. Brug den som makeupfjerner, rens eller opfriskende renseløsning i løbet af dagen – nemt, hurtigt og uden brug af vand.
Fugt en vatrondel eller serviet, og rens nemt ansigt, øjne og hals. For bedste resultat anbefales det at afslutte med den passende toning lotion fra Seventeen, der passer til din hudtype.
AQUA, PEG-6 CAPRYLIC/CAPRIC GLYCERIDES, GLYCERIN, POLOXAMER 184, SODIUM LEVULINATE, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE, POTASSIUM SORBATE, SODIUM ANISATE, XYLITYLGLUCOSIDE, ANHYDROXYLITOL, CITRIC ACID, PPG-1-PEG-9 LAURYL GLYCOL ETHER, CHAMOMILLA RECUTITA FLOWER EXTRACT, ERYTHRITOL, PARFUM, ROSA CENTIFOLIA FLOWER EXTRACT, DISODIUM EDTA, XYLITOL, BIOSACCHARIDE GUM-2, PHENOXYETHANOL, HIBISCUS SABDARIFFA FRUIT EXTRACT, SODIUM BENZOATE, HEXYL CINNAMAL.